LIGHTING / Chandeliers & Ceiling lamps / Lighting armature 10381047
*
nr 1038 1047
LIGHTING ARMATURE
Plats/metall, height: 35 cm,
Plats/metall, höjd: 35 cm
Estimate:
500
Sold:
SEK 100
Auction date:
Monday May 16 2016
at 19:12:42
- Bid history
Time
Bidder
Bid
12/5 06:55:49
1
Vinnande bud
- Thema-auction
May 16
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljuskronor metall plats takarmatur taklampa taklampor
-
8225 CHANDELIER
rococo style, stomme i mässing, 6 st ljuspunkter. ..//
Auction ends
in a week
27 maj at 20:39
-
8018 LIGHTING ARMAT..
rococo style. Height: 60 cm,
Auction ends
in a week
27 maj at 18:05
-
8300 LIGHTING ARMAT..
Tiffanystil. Diameter: 40 cm,
Auction ends
in a week
27 maj at 20:28
-
9087 WALL LANTERN
Utomhusbelsyning, copper, gultonat glas. Height: c..//
Auction ends
in a week
27 maj at 20:39
*
LIGHTING ARMATURE
Read more about 50/60-tal
nr 1038 1047
LIGHTING ARMATURE
Plats/metall, height: 35 cm,
Plats/metall, höjd: 35 cm
Estimate: | 500 |
---|---|
Sold: | SEK 100 |
Auction date: |
Monday May 16 2016 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
12/5 06:55:49 | 1 | Vinnande bud |
- Thema-auction
May 16
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljuskronor metall plats takarmatur taklampa taklampor
-
8225 CHANDELIER
rococo style, stomme i mässing, 6 st ljuspunkter. ..//
Auction ends
in a week
27 maj at 20:39 -
8018 LIGHTING ARMAT..
rococo style. Height: 60 cm,
Auction ends
in a week
27 maj at 18:05 -
8300 LIGHTING ARMAT..
Tiffanystil. Diameter: 40 cm,
Auction ends
in a week
27 maj at 20:28
-
9087 WALL LANTERN
Utomhusbelsyning, copper, gultonat glas. Height: c..//
Auction ends
in a week
27 maj at 20:39